Srpen 2018

Modlitba pro Martu

21. srpna 2018 v 17:17 | tereza
Máme tady výročí okupace naší země rusáky a moc bych si přála, aby se proboha nikdy nic podobného už neopakovalo. Upřímně řečeno, nikdy nedokážu pochopit některé hlasy lidí, že za komunistů jsme se měli lépe. Mimochodem, nedávno jsem se kvůli tomu chytla s nějakou žlučovitou babkou, která si povídala s tou druhou a vykřikovaly tam na celou tramvaj, jak se za komunistů měli úchvatně, nadávali na Havla a disidenty obecně a tak podobně. Bylo mi z toho na nic a tak jsem je upozornila, že si to možná spousta lidí nemyslí a ona na mě začala ječet co si to dovoluju a že jsem ještě moc mladá na to, abych věděla, jak to tenkrát chodilo a bla bla....no, děs. Ano, možná jsem tu dobu nezažila, ale moje rodina ano a můj praděda se kvůli nim oběsil ve stodole na trám, protože mu vzali všechno co za celý život budoval a já jsem ho tím pádem nikdy ani nepoznala. Myslím tedy, že mám tedy tak trochu právo ozvat se. A promiňte, ale já se s tímhle nikdy nesmířím a smířit nedovedu.

Fleetwood mac, Rhiannon

11. srpna 2018 v 14:41 | tereza

Dreams of Sunset, část 18.

10. srpna 2018 v 16:45 | tereza
Connie stála na přecpaném schodišti v klubu a pozorovala cvrkot dole pod sebou. Koncert kluků skončil před necelou půlhodinou a ona musela přiznat, ač nerada, že se výborně bavila a Jessie i ostatní hráli skvěle. Předvedli solidní kombinaci řízného blues, rocku a trochou country a Jessie překvapil nejen ji svým sebejistým vystupováním a hlasem, kterým dovedl chytit diváky a zatahat za ty správné struny. Během koncertu stála až vzadu, aby jí Jessie neviděl, přesto měla pořád pocit, že ji hledá očima. Nebo někoho jiného? Čert ví. V každém případě měl v první řadě obdivovatelek dost. Connie musela uznat, že ty holky byly opravdu krásné, žádné chudinky. Vlastně se ani klukům z kapely nedivila, že využily příležitosti, kerá se jim nabízela. Když si ty holky šly k baru pro pití,Connie dokonce nechtěně vyslechla jejich rozhovor.
Holka č. 1.: "Teda, ten Jessie je tak sladkej, snědla bych ho zaživa, fakt, jo a slyšelas, že spí s ňákou holkou tady z restaurace na promenádě? Teda, to bych do něj neřekla, určitě to bude nějaká chudinka."
Holka č.2 "No, Berenice říkala, že jí viděla a že je prej docela kočka, jo a ještě mi Berenice říkala, že konečně mluvila s tou Sandy, víš, jak s nima byla na turné, jak s ní Jessie spal, no tak, tak ta Sandy jí prej říkala, že to bylo jenom jednou, že už prej pak končili , tak, že potom už nebyla příležitost."
Holka č. 1. kulící oči. "Fakt? Teda, a jakej je?"
Holka 2. "Myslíš v posteli? No, Sandy říkala, že byl docela drsnej, ale tak jako že jí to nebylo nepříjemný, takže jo, prej si to docela užila"

Connie potřásla nevěřícně hlavou. Panebože, dokážou se ty pipiny taky bavit o něčem jiném? Zjevně ne. Její oči mimoděk zabloudily k Jessiemu, který seděl u stolu s klukama s kapely a ještě pár lidmi a evidentně se dobře bavil. Zdálo se jí, že už měl trochu skelný pohled a odpovídal skoro na všechno "Jasně kámo". Connie se trochu pousmála, bylo jí jasné, že už je evidentně trochu sjetej, což nebyla tak úplně její věc. Po chvilce se prodrala zástupem lidí směrem k toaletám a vzala si ze židle krátkou koženou bundu, kterou měla přes své červené minišaty s černými aplikacemi. Rozhodla se, že si ještě odskočí a pak odsud vypadne. Když se vrátila z toalety, oblékla si bundu a chtěla si to namířit k východu, když ucítila na hrudi nějaký tlak. Když se podívala dolů na to, co jí brání v odchodu, zjistila, že je to mužská paže, která jí přehradila cestu. Lépe řečeno, Jessieho paže, který teď stál kolmo k ní, jednou rukou jí zahradil cestu a druhou frajersky pokuřoval z cigarety. Z jeho pohledu viděla, že už má dost a to neměla ráda. Věděla, že se v tomhle stavu vždycky choval jako namachrované hovado. "Věděl jsem, že přijdeš, kotě. Tak co, jak se ti líbil koncert?" zeptal se a málem jí vyfoukl kouř až do obličeje.
"Jo, líbil, jste dobrý, ale kdybys laskavě....já už bych fakt šla"
Jessie ruku uvolnil, ale vzápětí jí chytil za paži. "Počkej....nemůžem někam stranou, chtěl bych s tebou mluvit v klidu" přemlouval jí prosebně.
Connie vzdychla. "Heleď, Jessie, promluvíme si zítra, jo? Já myslím, že už máš dost a měl by ses radši vyspat. Na mluvení nemáš dost kapacity." namítla Connie.
"Prosím, jen na chvíli, slibuju"
Connie protočila oči. "Tak jo, ale jen chvíli"
Jessie se otočil, zamáčknul cigaretu a vrávoravě se vydal směrem k zadními traktu klubu, kde byly šatny a kanceláře. Connie se cítila trochu nesvá, nicméně Jessieho znala a věděla, že v tomhle stavu moc nebezpečný není. Alkohol a drogy, a to věděla i od Angie, na něj působily spíše tlumícím dojmem, kdy sice házel frajeřiny, ale to bylo asi tak všechno. Vešli do chodbičky s maolu místností, kde byl stolek, židle, menší zrcadlo a malý gauč. Connie se rozhodla pro židli a Jessie si sedl naproti ní. "Tak co?"
"Co co?"
"No, jaký jsme byly? Fakt jsme se ti líbily, nebo jsi to řekla jen tak ze zdvořilosti?" zajímal se Jessie.
"Ne, mluvila jsem pravdu, i když úplně nechápu, proč ti tak záleží na mým názoru. Řekla bych, že obdivovatelek tu máš dost, ne?"
Jessie se trochu ušklíbl a mávnul rukou, jako když odhání mouchu."Těm je hudba ukradená, jediný, co je zajímá je, aby si vyrovnaly skóre"
"Vyrovnaly skóre?"
"Jo, mezi sebou. Sází se, kolik muzikantů na Sunset Stripu dostanou do postele a pak si to porovnávaj" vysvětloval jí věcně Jessie.
"Jo, a vy všichni jste ubohý, bezmocný oběti jejich intrik" ušklíbla se ironicky Connie.
Jessie se zasmál a trochu nerozhodně sklopil oči k podlaze. "Zůstaň tady ještě, půjdem si zatancovat, Angie je stejně v práci, co budeš doma dělat?" Sotva to dořekl, začaly se z hlavního sálu klubu ozývat první tóny Bowieho "Sufragette City". Connie tu písničku milovala a doma na ní někdy, když nebyl nikdo doma tancovala jako šílená. Jessie se svádivě zakřenil a natáhl ruku směrem ke Connie. "Jdem?"
Na rozdíl od většiny kluků které znala, Jessie tancoval rád a dobře a to už od školy, kdy spolu chodily do klubů skoro každý páterk a někdy tam vydržely tancovat až do noci. Najednou zatoužila zažít to znovu a rozhodla se, že pro dnešek hodí všechno za hlavu a bude se bavit. Vždyť proto sem přece šla ne? Aby na chvíli vypnula a poslechla si kluky. Chvilku dělala naoko drahoty ale nakonec se dala přemluvit. Jessie odhodil džínovou bundu a hodil jí směrem ke stolu kde seděl s klukama s kapely. Cole, jejich nový bubeník jí bleskurychle chytil a pověsil jí na opěradlo židle. Connie a Jessie se vmísily mezi ostatní páry na parketu a brzy se už začaly vlnit v řízném rytmu Bowieho svižného songu. Connie muzika úplně pohltila. Mávala hlavou do rytmu, vlnila se v bocích a křenila se na Jessieho, který dělal stejné vylomeniny jako ona. Připadala si jako by jim oběma bylo zase šestnáct a byly zase na škole. Občas cítila, že jí Jessieho ruka sjela od zad až na zadek, ale nechala ho bylo jí to fuk, cítila se jako opilá hudbou. Uvědomila si, že se Stephenem se nikdy takhle neodvázala, vlastně spolu nikdy nikde tancovat nebyly, protože Stephen nemohl riskovat, aby je někdo z jeho známých náhodou neviděl. Ani si nevšimla, že písnička už skončila a Jessie jí vesele objal a vydali se směrem ke stolu, kde seděli jeho spoluhráči z kapely.
"Páni, já zírám, to bylo skvělý, byly jste fakt sehraný" žasnul Cole.
"Jo, to my byly. A ve všem" poznamenal Jessie a přitáhnul si Connie blíž kolem pasu. Tentokrát se Connie ale bleskurychle vysmekla. "No, já myslím že už fakt půjdu. Je pozdě a já ráno vstávám do práce" Connie se rozloučila se zbytkem kapely a beze slova si to namířila směrem k východu.
"Conie počkej" Jessie jí bleskurychle dohonil. "Co zas je? Co jsem řekl špatně?" rozhodil bezmocně rukama.
"Nic, ale propříště si tyhle svoje namachrovaný poznámky nech pro sebe. Já prostě nechci, aby si někdo z kluků myslel, že my spolu zase....Prostě nechci, aby se něco z toho doneslo k Angie. A teď už mě prosím tě nech na pokoji." Conie se otočila a přidala do kroku. Nechtěla, aby viděl, že jí v očích pálí slzy.


M. Bolan, Life is strange

7. srpna 2018 v 14:49 | tereza

Dreams of sunset, část 17.

4. srpna 2018 v 12:30 | tereza
Connie si právě lakovala nehty temně rudou barvou, když před krámem zaparkovala Jessieho tmavě zelená odřená, stará dodávka a z ní se vyhrnul Jessie. Ze sedadla spolujezdce vytáhnul balík oblečení a hrnul se s tím ke Connie do krámku. Ta se trochu jízlivě uchechtla, když ho viděla dřít se pod návalem oblečení, které jí dost nešetrně hodil na pult, až jí málem shodil lahvičku s lakem. "Tak to tady máš" ukázal pyšně na hromadu oblečení. "Je to vyčištěný, vyžehlený, navoněný, přesně jk jsi chtěla."
Connie se začala opatrně prohrabovat věcmi a zkoumala jestli jsou opravdu v pořádku. "No, sice jsem ti dávala pokud vím, lhůtu do pátku, alr známe svoje lidi."
Jessie vzdychl a poškrábal se na zátylku. "Jo, já vím, jenže znáš to, je plno práce s tím pátečním koncertem. Doufám, že dorazíš aspoň ty, když Angie nemůže" Angiina spolupracovnice Holly nečekaně onemocněla a Angie tak musela pokrýt všechny její služby v restauraci, což také znamenalo, že nebude moct přijít na koncert Jessieho a kapely. Connie Jessieho nabídka trochu zarazila. Popravdě, vůbec nepočítala s tím, že by šla. "No, já myslím, že asi ne, promiň, ale už něco mám."
Jessie se na Connie trochu zkoumavě zadíval. "Vyhybáš se mi" znělo to spíš jako konstatování než otázka.
"Proč bych se ti měla vyhýbat? Podívej Jessi, jediný, co máme my dva společnnýho, je to, že chodíš s mojí nejlepší kámoškou. Nic víc. Jinak s tebou nemám, a upřímně, ani nechci mít nic společnýho a ty a ta tvoje kapela my můžete bejt ukradený" rozdurdila se Connie a máchala Jessiemu před obličejem zpola nalakovaným nehtem. Jessie uhnul a naklonil se přes pult až ke Connie. "Jo, jasně, nemáme spolu nic společnýho...až na ten pátek, kdy jsi mi strkala ruku do kalhot!" Connie zrudla a málem zalapala po vzduchu překvapením. "Jseš nechutnej. Víš moc dobře, že jsem byla opilá a pak...já jsem nebyla ta, kdo to začal"
"Jo, možná jo, ale nevypadalas, že by ti to vadilo"
"O tom pátku už se mnou nikdy nemluv, jestli se chceš vrátit zpátky do krámu v jednom kuse." poznamenala naprosto nevzrušeně Connie.
"Taky tě miluju. Jo a doufám, že v pátek dorazíš"