Sny na paletě 3.

27. února 2018 v 14:00 | tereza
"Tak co?" zeptal se Max Naddi na názor.
"Krásný. Bohužel pravdivý" vzdychla.
"Proč bohužel?" Max pozvedl udiveně obočí.
"Upřímnost není vždycky to, co chce ten druhý vidět a slyšet, víš?" vzdychla si Nadia,posadila se na pohovku před obrazem a natáhla své dlouhé, štíhlé nohy tak, aby patřičně vynikly.
Max se otočil k Nadie a chvíli se na ní zamyšleně díval. "Co je s tebou? Celý den si taková, já nevím...podrážděná? Něco jste si s Rosakovem udělali?"
Vladimír Rosakov byl Nadiin oficiální, přibližně padesátiletý snoubenec z diplomatických kruhů. Seznamila je Nadiina matka a zasnoubeni byli už tři roky. Rosakov Maxe znal, Nadia ho představila jako "starého" kamaráda a Vladimír se Nadii nikdy neptal na povahu jejího vztahu s pohledným Maxem. Zjevně mu byla asi více než jasná, ale nikdy jí nic nevyčítal a ani to nekomentoval. Nepotrpěl si na skandály, všechno u něj bylo uhlazené a korektní. Nadia to nesnášela a možná právě proto vždycky utíkala k Maxovi. Něco jí k němu vždycky táhlo, vábilo jako můru ke světlu. Snad ho potřebovala. Jeho zdánlivý cynismus, ale i tiché nadšení pro umění, pro život. Ano, Max byl svým způsobem beznadějný případ, chycený v pasti vlastního původu a svým způsobem neschopnosti něco změnit, ale bylo na něm něco okouzlujícího, něco, co neukazoval každému, ale o čem Nadia věděla. Věděla co je v něm v těch chvílich, kdy se cítila pod psa a on jí vzal do naruče, tiskl jí k sobě a šeptal jí, že bude všechno zas dobré svým v té chvíli neskutečně něžným a konejšivým hlasem. Tehdy to byl jiný Max, možná ten právý. Ten, kterého by milovala až za hrob a se kterým by žila až do smrti. Jenže tenhle Max se bohužel ukazoval jen zřídkakdy.
O Maxovi a Nadie píšu jen tak z dlouhé chvíle, chystám další kapitolu La Vie est Belle, pokud si ještě vzpomínáte, tak jsem zanechala Etienna a Elisse u jezírka, takže tam také navážu. Hezký den!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Emo.Gothic.Queen Emo.Gothic.Queen | Web | 27. února 2018 v 14:11 | Reagovat

Nádherné :3 a máš pravdu, že ne každý chce slyšet či vidět pravdu

2 goodtimesbadtimes goodtimesbadtimes | 28. února 2018 v 15:34 | Reagovat

[1]: Děkuju moc, jsem ráda, že se to líbí

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama