La Vie est Belle, část 21.

27. ledna 2018 v 16:24 | tereza
Následující den byla neděle a nastalo nevídané horko. Vzduch byl od samého rána ztěžklý vedrem a tak byla Elisse vděčná, že u Pelletierů v kuchyni byl příjemný chládek. Etienne si k ní přisedl s hrnkem studeného mléka a tlustým krajícem chleba s tvarohem a s gustem se napil. Chvíli jí s úsměvem pozoroval a pak důležitě pronesl. "Mám pro tebe návrh"
Elisse zvedla udiveně oči od hrnku s čajem. "Návrh? A jaký?"
"Co bys tomu řekla, kdybychom se šli vykoupat? Tady kousek za lesem je takový lom, nebo spíš jezírko, a je tam nádherně, je tam spousta stromů a příjemnej chládek. Můžeš si tam lehnout a číst si, nebo se můžem vykoupat." vykládal Etienne a oči mu zářily.
"Jenže já nemám plavky a taky...no-" zarazila se Elisse.
Etienne se na ní tázavě zadíval a tak Elisse trochu zarděle pokračovala. "Víš, já...no..já neumím plavat."
Etienne na ní udiveně vykulil oči. "Ty neumíš plavat?"
"Ne. Nikdo mě to neučil, navíc, v Paříži moc rybníků nemáme, víš".
Pro Etienna se tahle informace zdálo skoro nepochopitelná. Pro kluka z malého města obklopeného přírodou, se zdál fakt, že umí plavat naprosto přirozený, skoro stejně přirozený jako to, že umí chodit. "No, to přece nevadí, tak si mlůžeš smočit aspoň nohy, nebo nemusíš chodit do hloubky...nebo tě můžu plavat naučit, co říkáš?"
Elise se zarazila. Už jen ten fakt, že by se před ním měla nějak více odhalovat jí byl trochu nepříjemný, no, i když nepříjemný asi není to správné slovo, ale prostě měla pocit, že se znají ještě příliš málo na to, aby s ním byla v nějakém opuštěném jezírku sama, navíc, aby ji ještě učil plavat. Etienne jako by jí četl myšlenky a lišácky se na ni zašklebil.
"Teda, jestli se bojíš o svou neposkvrněnou pověst, tak tě upozorňuji, že už v tuhle chvíli je tam tolik lidí, že se bojím, aby jsme pod stromama vůbec ještě našli nějaké místo."
Elisse se pousmála a vyzývavě se na něj zahleděla. "Tak dobře. Půjdu. Ale na to, že bys měl učil plavat rovnou zapomeň. Rozhodně se před takovou haldou lidí nebudu ztrapňovat"
Etienne s hravou mrzutostí zvedl oči k nebi. "Bože, ty holky...Oni fakt nevědí co chtěj, napřed jí vadí, že by byla se mnou sama, teď jí zas vadí, že se mnou sama nebude."
Elisse se rozesmála šťouchla Etienna do ramene, nicméně to trochu přehnala a mléko z hrnečku mu vyšplíchlo až na kalhoty. "Jé promiň" lekla se napřed, ale vzápětí se rozesmála ještě víc svým hezkým, upřímným a ještě trochu dětským smíchem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama