La Vie est Belle, část 9.

6. prosince 2017 v 17:09 | tereza
Ginette ležela na břiše na široké posteli ve svém pokojíku, před sebou měla krabičku s mandlemi v čokoládě, mlsně zobala jednu za druhou a přitom si ještě stihla pobrukovat "Millorda" společně s Edith Piaf, jejíž zpěv se měkce linul z gramofonu. Přitom se lehce zavrtěla, neboť jí lechtaly Etiennovy polibky, kterými jí právě důkladně pokrýval celá záda. Lehce vyjekla, když se dopracoval někam k jejímu zátylku, kde jí to lechtalo nejvíc.
Navzdoru výhrůžkám paní Nadii, že se tehdejší odpolední situace už nebude nikdy opakovat, se Ginny a Etienne sešli další týden potají znovu. Následující středu je Nadia načapalo znovu a pak už nad tím mávla rukou. Ať má holka alespoň nějakou kratochvíli a světlou chvilku. Nadie dokonce přišlo, že se snad Ginette do toho floutka zakoukala. Což bylo ovšem něco, co by viděla jen nerada a mohli by z toho být problémy, obzvláště kdyby se o odpoledních výletech svého syna dozvěděl jeho pan otec. A to Nadia slyšela ještě zkazky o tom, že se mladík při donášce rohlíků u mladé paní Jeanne Mailottové zdržuje nějak příilš dlouho. Zatracenej kluk, pomyslela si Nadia, ale zároveň se neubránila lehkému úsměvu. Ano, bylo to čertovo kvítko,ale zároveň se těm holkám nedivila. Etiene byl hezký kluk, ale měl v sobě i něco navíc, něco co bylo přes jeho hříšky až naivně nevinné. Jakousi upřímnou samozřejmost, takže jste se na něj nedokázali zlobit dlouho. Každý to v sobě nemá a Etienne s tím už teď uměl brilantně zacházet. Jen si dej pozor, chlapče, ať se ti to všechno jednou nevymkne z rukou. To bych ti nepřála, pomyslela si Nadia.
Etienne líbal Ginette za krkem a pomyslel si s úsměvem, že ač má půvabná brunetka řadu nesporných kvalit, zpěv k nim tedy rozhodně nepatří. "Víš, že zpíváš pěkně falešně?" zamumlal jí do ucha se smíchem v hlase. Ginette přestala zpívat. "Jo, vím. Ale ty to s tou upřímností nemusíš zas tak přehánět." lehce ho pleskla po hlavě. "Ale jinak falešná rozhodně nejsem"
Etienne jí teď lehce překulil na břicho a dal se do zkoumání jejího živůtku. "Všimnul jsem si, že na tobě nic falešnýho není. Ale nejsem si jistý, že jsem ještě prozkoumal všechno" namítl škádlivě a Ginette se rozesmála. Původně už chtěla vstát, jenže jí bylo v mžiku jasné, že Etienne jí ještě pustit rozhodně nehodlá. Zrovna když jejich polibky a pohyby začaly nabývat čím dál tím nalehavější formu, zaslechli oba silný hukot. Ozýval se směrem z náměstí a byl to hukot těžkých vojenských nákladních aut a džípů. Zároveň slyšely štěkání povelů, které v jadrné němčině zněly jako výstřely z pistole a zařezávali se do uší. "Co to je?" ztuhla Ginette. Etienne vyskočil z postele a vyšel na balkon. Snažil se vyklonit co nejvíc, aby viděl na náměstí, ale moc se mu to nedařilo, protože z jejich ulice bylo z náměstí vidět jen kousek.
"Počke, neblázni, někdo tě uvidí" Ginette vyskočila za ním a tahala ho zpátky.
"Heleď, drž mě za kšandy a za kalhoty, já se vykloním co nejvíc." Ginette potřásla nesouhlasně hlavou, ale poslechla. Držela ho pevně za část kalhot a ještě za kšandy a netrvalo jí dlouho a začala se hihňat. Etienne se vyklonil tak, že kdyby ho Ginny nedržela určitě by z balkonu přepadnul. Vzápětí hlasitě hvízdl překvapení. "A kruci, je jich plný náměstí"
"Němců?" zeptala se Ginny s obavami v hlase.
"Jo, jsou tu. Říkalo se to už pár tejdnů, že si tady chtěj udělat základnu. Pff, prosím tě, tady a základnu. Já bych spíš řekl, že se tady chtěj ulejt" přemítal Etienne.
"Jo, ale ať chtěj co chtěj, faktem je, že jsou tady. A kam je proboha všechny dají? Do hospody se nevejdou"
"No, řekl bych, že je umístěj normálně do bytů k rodinám...."
"Jo....a taky k nám" V Ginettině hlase byla jasně patrná obava. "Etienne...já...já mám strach"
"Neboj, to bude dobrý uvidíš" Etienne jí přitáhl k sobě, ale ani on nezněl příliš přesvědčivě. Sám nevěděl, co se bude dít dál a co na ně všechno osud nachystá. A měl jakýsi divný, nejasný pocit, že nic dobrého to nebude.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama