La Vie est Belle, část 14.

18. prosince 2017 v 14:47 | tereza
Dne 14. června 1940 byla Paříž obsazena německými vojsky. Ani ne týden předtím byla bombardována a zahynulo přes 200 lidí. Stejně jako Ŕím byla prohlášena za otevřené město a na Champs Elyssés byla uspořádána velkolepá přehlídka wehrmachtu. Němci slibovali že školy se znovu otevřou v říjnu, alr nikdo nevěděl nic jistě.
Etienne s rodiči měl o tomto jen kusé informace, na venkov se moc zpráv nedoneslo, a když, tak to nebylo nic veselého. Maminka měla strach o svou sestru Annie, která žila v Paříži s manželem a dvěma malými dětmi. V květnu od ní dostala dopis ve kterém jí psala, zda by nějaký čas nemohli bydlet u nich. V Paříži se báli a venkov se jim zdál bezpečnější. Už teď začal mohutně bujet černý trh a bylo jisté, že to bude stále horší a němci bufdou mít co dělat, aby jej udrželi na uzdě. A přišel ještě jeden dopis. Byl od otcova starého přítele Jeana. Zádal ho v něm, jestli by u nich na prázdniny nemohla nějaký čas být jeho dcera Elise. Potřebuje se prý zotavit z nemoci a čerstvý venkovský vzduch by jí jen prospěl. Mamince se to moc nelíbilo. "Jestli přijede i má sestra, tak to jsem zvědavá, jak se sem všichni vejdeme. A navíc, kolik je té holce let?" zajímala se ostražitě maminka. Otec si sundal brýle a zamyslel se. "No, já nevím, ale myslím že tak sedmnáct. Podívej, je to můj nejlepší přítel...nemůžu mu říct ne, to prostě nejde. Navíc, já vůbec nevím, co je s jeho ženou, víš, se Sárou, vůbec se o ní nezmiňuje." zamyslel se.
Etiene je potají poslouchal z chodby se zatajeným dechem. O strýčkovi (vždycky se mu říkalo strýček, i když příbuzní nebyli) Jeanovi hodně dlouho neslyšel, ale matně si pamatoval, že jeho manželka, paní Sára byla židovka, byť co si pamatoval, víceméně ve víře velmi vlažná a přizpůsobivší se svému katolickému manželovi. Na Elise si pamatoval jen matně, to byla tehdy ještě malá holka. Chtě nechtě si musel přiznat, že byl zvědavý, jak asi Elise vypadá teď. Je hezká? Vlastně doufal, že maminka nakonec svolí, aby Elise přijela, vždyť je tady o prázdninách docela nuda a tohle by konec konců mohlo být zajímavé zpestření jinak nudných a ještě ke všemu zatím ne příliš teplých prázdnin.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dixx Erin Wolwure Dixx Erin Wolwure | Web | 18. prosince 2017 v 14:50 | Reagovat

V Německu jsem byla nedávno

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama