Knižní tipy

29. prosince 2017 v 10:30 | tereza
Ano, jsem to, co by se dalo nazvat vášnivým čtenářem. Zjistila jsem, že během roku stihnu přečíst až neuvěřitelné množství knih. Většinou čtu beletrii, miluji historické romány, ale pochopitelně vzhledem k mému studiu, zabírají místo v mé přetékající knihovně i knihy tohoto typu a celá řada literatury faktu. Nemám ráda detektivky, nikdy jsem je nečetla ráda a to se nezměnilo. Moc neholduji ani science fiction a nemusím ani zrovna červenou knihovnu typu Steelové. Naopak se musím přiznat, že si občas hrozně ráda přečtu nějakou knížku žánru Young Adult. Sice věkově už do této kategorie příliš nezapadám, nicméně i tam se dá najít spousta titulů, které jsou rozhodně zajímavé a upřímně, hrozně ráda si u nich odpočinu a lidově řečeno "vypnu". Zde je pár tipů na knihy, které jsem četla v uplynulém roce. Některé z titulů jsou v angličtině a popravdě ani nevím zda vyšly v češtině.

A. Harmon - Z písku a popela
Láska židovské dívky Evy a katolického kněze Angela v Itálii během druhé světové války. O situaci židů v Itálii za války jsem toho moc nevěděla, takže to bylo poutavé, dojemné a silně emocionální vyprávění. Pro ty kdo mají rádi osudovou lásku s překážkami, doporučuji. Krásná kniha.

R. M. Schroeder - Nebe na němž nesvítily hvězdy
Leah a Jannek, dva mladičtí ztracenci přeživší Osvětim, se pokoušejí znovu najít nebe, kde by svítily hvězdy. Uvidí je znovu v Izraeli, nebo pro ně už nebe navždy zhaslo? Opět nádherné, a velmi silně emoční čtivo. Knihy s židovskou tématikou mě vždycky ohromně přitahují, z babiččiny strany máme židovské kořeny, nicméně ty kořeny se časem hodně ztrácejí a řekla bych že já se stále potácím někde mezi. Když je mi zle, chodím do kostela, nicméně studuji židovskou kulturu a jak jsem psala, přitahuje mě. I na škole jsem před časem absolvovala Judaismus a synagogální liturgii, takže no...pořád nevím, jak to se mnou je. Snad to někdy zjistím.

E. M. Remarque - Jiskra života
Popravdě ani nevím jestli mám vůbec knihu doporučit. Je to čtení pro silné povahy a silnější žaludek a je to něco úplně jiného než na co jsme od Remarquea zvyklí. Nicméně, myslým že je to kniha, kterou by si měl přečíst každý. Abychom nikdy nezapomněli.

J. Zentner - The Serpent King, eng.
Trojice kamarádů na malém městě v Tenessee, dívka a dva chlapci, pokoušející se, každý po svém vybojovat si své místo na slunci. Ne každému se to podaří, ale vždycky musíme zkoušet, snít a doufat. Snad by se to dalo zařadit do Young Adult, nicméně je to dosti vyspělá a opět velmi emotivní čtení. Rozhodně doporučuji! Ano, měla jsem chvílemi v očích slzy a srdce mě bušilo a nestydím se za to.

V. Vondruška - Vzpoura Goliardů
Další příspěvěk do serie z Oldřichem z Chlumu a jeho pomocníky. Tentokrát pátrá hlavně frája Ota a pátrá v Míšni. Pochopitelně za vydatné pomoci krásných slečen. Jak jinak, žeMrkající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama