La Vie est Belle, část 6.

30. listopadu 2017 v 11:50 | tereza
Etienne se dostal nakonec domů až za tmy. Po extempore na seníku s Adele tam ještě zůstal a snažil se zastavit krvácející škrábanec na krku, což se mu zčásti podařilo malým kapesníkem. Taky ho začala příšerně bolet hlava a tak se tam ještě na chvíli natáhnul. Pochopitelně tam usnul a když se vzbudil, bylo už všude okolo tma. Vůbec netušil kolik může být asi hodin a v duchu se modlil, aby už šel otec spát. Vypotácel se ze seníku a pomalu se loudal domů. Hostinský ještě uklízel po tancovačce a Etienne si všuml času na věžních hodinách. Půl dvanácté. No potěš, pomyslel si. Vkradl se do domu jako myška. Všude bylo už ticho, což bylo dobré znamení. Chtěl potichu proběhnout do svého pokoje, když ho zastavil slabý maminčin hlas. "Etienne, to jsi ty?"
"Jo, mami, to jsem já, běž spát." zašeptal Etienne, avšak k jeho nelibosti maminka roužla lampu a podle jejího výrazu Etiene usoudil, že jeho vizáž asi nebude úplně z nejreprezentativnějších. "Proboha" přikryla si rukou ústa. "Ty vypadáš. Co se ti stalo? Ty ses popral? Ukaž to, vždyť ti to krvácí, pojď sem, musím ti to nečím utřít. Ukaž ty záda...ty ses válel někde na seně?" maminčin tón teď nabral lehce ostražitý, podezíravý tón. "Etienne...tys... byl s děvčetem? S tou Adele?" maminka trochu ztlumila hlas. Etiene se na ní podíval s trochu bezradným výrazem a kousnul se do spodního rtu. "Mami....to, není to, tak jak si myslíš. Nic se nestalo, my jen...jen jsme se trochu nepohodli"
" Ty ses s někým popral kvůli ní?"
"Ne, tak to nebylo....mami, prosím, já...já se o tom nechci bavit, ale fakt to není nic vážnýho, vážně, nedělej si starosti" ujišťoval jí Etienne s naléhavým výrazem. Maminka si jen povzdechla a šla mu namočit do dřezu mokrou žínku. "Ještě ty mi přidělávej starosti. Já toho mám málo. Tátu, krám, tebe...Víš, že se říká, že sem přitáhnou němci? Chtějí si tady udělat nějaké stanoviště či co."
Etienne se na podíval s překvapeným výrazem. "Stanoviště? Tady? Co je to za pitomost?"
"říkal to starosta. Etienne, prosím tě, moc se nepotloukej po okolí, nikdy nevíš, co je může napadnout" starostlivě mu přejela po rameni a stiskla mu ruku. "Jsi všechno co mám, chlapče" něžně ho pohladila po tváři a Etienne by přísahal, že zahlédl v jejích očích stopy slz. Chvíli se na sebe mlčky dívali a v těch pohledech byla všechna láska, cit a starostlivost, jaké matka může cítit ke svému synovi a syn ke své matce. "Neboj mami, dám pozor" usmál se na ni Etienne a maminka si povzdechla. Uteklo to všechno tak rychle. Jako by to bylo včera co se jí batolil po kuchyni a pletl se jí pod nohy a honil slepice po dvoře. A dneska...dneska je to dospělý mužský. Pravda, mléko mu ještě nedávno teklo po bradě, ale stejně, je to hezký chlapec. I když tedy nevím po kom, pomyslela si paní Pelletierová. Ona sama se za hezkou rozhodně nepovažovala a svého manžela už vůbec ne. V Etienových rysech ale rozeznávala jasně podobu svého tatínka. Za ním se také ohlédla každá ženská. Etienne měl trochu protáhlejší obličej než dědeček a klasicky hezké rysy tváře, trošku větší nos mu jen přidával na zajímavosti a nejhezčí na něm byly bezpochyby veliké, blankytně modré oči, které se tak rády smály a světle hnědé kučery mu občas lehce spadaly přes obličej a dodávaly mu tak frajerský, hejskovský výraz. Nebyl nijak zvlášť vysoký, ale měl urostlou, pěknou postavu a širší ramena. Opravdu, krásný kluk, pomyslela si pyšně Etiennova maminka, ale zároveň s tím jí došlo, že s tím budou jen starosti. Ta Adele byla hezká, což o to, za snachu by jí i brala, a její rodiče byli docela zámožní, vlastnili místní penzion. Jenže instinktivně vycítila, že mezi Etiennem a tou dívkou něco není úplně v pořádku a už vůbec se jí nezdálo, že by do ní byl chlapec zamilovaný. Spíš jí přišlo, že je mu asi trochu protivná. Ale víc nevěděla, jen tušila. Etienne se jí rozhodně moc nesvěřoval. No, uvidíme, co z toho ještě bude, pomyslela si.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama